Цю українську народну пісню в нашій країні співають найчастіше, аніж інші пісні. Її люблять співати навіть в Росії. Але дивним є те, що історія цієї пісні ніколи не досліджувалася.
Не можна перелічити, скільки артистів співали цю пісню. На концертах її виконують у традиційному варіанті або в сучасній обробці. А ніхто не задумується, яка історія цієї пісні і скільки часу вона існує. Російська Вікіпедія про неї пише: «Пісня «Ти ж мене підманула» має не стільки народне, скільки радянське коріння. Це видно з куплетів, оскільки слова «концерт», «робота» та ін. узвичаїлися в українській мові лише з 1930-1940-х років XX століття». Мені таку хибну цитату вдалося повністю спростувати.
Ця пісня має набагато глибше коріння. 1897 року український етнограф Василь Петрович Милорадович у 10-й збірці Харківського історико-філологічного товариства опублікував пісні, які він зібрав у Лубенському повіті. Серед них і була пісня-трендичка «Ти ж мене підманула». В переліку 92-х трендичок (вечорничних пісень) наша пісня посідала 43 місце. Тобто вона не була в кінці ХІХ століття такою яскравою, як зараз, а була звичайною, непомітною і малопоширеною піснею. Те, що її знайшли в Лубенському повіті, дає підставу вважати, що «Ти ж мене підманула» виникла саме на Лубенщині. А хто її автор – нам вже не дізнатися. Саме Василь Милорадович – перша особа, яка цю народну пісню опублікувала.