Просто краса, краса, краса - як виглядали українці 100 років тому |
"Тільки малоросіянки та парижанки вміють вдягатися зі смаком! Ви не повірите, як чарівно вбираються дівчата, парубки теж ладно. Це дійсно народний, зручний і граціозний костюм, дарма що здоровенні чоботи. А які дукати, моніста!!! Головні пов'язки, квіти!! А які лиця!!! А яка мова!!! Просто краса, краса і краса!!!" - писав художник Ілля Рєпін.
Основні елементи українського народного вбрання були сформовані ще в княжі часи та пізніше майже не змінювалися. Одяг українців залежав від місця проживання та матеріального становища населення. За місцевістю можна вирізнити і особливості одягу певних регіонів України, таких як: Волинь, Поділля, Полісся, Покуття, Гуцульщина, Бойківщина, Лемківщина, Слобожанщина, Полтавщина та власне Подніпрянська Україна. Одяг поділявся на святковий і буденний, зимовий і літній.
Сьогодні ми пропонуємо вам ознайомитися, як одягалися на Київщині 100 років тому. На світлинах представлений переважно жіночий святковий одяг, що включав у себе й прикраси, дукачі та намиста.
http://gazeta.ua/articles/history/_prosto-krasa-kr...krayinci-100-rokiv-tomu/587125
Рубрики: | А это моя Украина |
Комментировать | « Пред. запись — К дневнику — След. запись » | Страницы: [1] [Новые] |